Na czym polega prawdziwy relaksacyjny masaż?

masaż relaksacyjny

W dzisiejszych czasach, w których pęd życia i stres są na porządku dziennym, warto zastanowić się nad tym, jak dbać o swoje samopoczucie. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na relaksacyjne masaże. Na czym dokładnie polega prawdziwy relaksacyjny masaż? Jakie są jego korzyści dla organizmu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Czym jest prawdziwy relaksacyjny masaż?

Relaksacyjny masaż to technika manualna mająca na celu odprężenie ciała i umysłu. Jest to rodzaj terapii, która poprzez delikatne, rytmiczne ruchy dłoni na powierzchni skóry wpływa na układ nerwowy, mięśniowy oraz krążenia. Masaż stosowany jest zarówno w celach profilaktycznych, jak i leczniczych. Różni się on od innych rodzajów masaży tym, że nie koncentruje się tylko na jednym obszarze ciała, ale obejmuje całość. Jego celem jest wprowadzenie osoby masowanej w stan głębokiego relaksu i odprężenia.

Korzyści płynące z relaksacyjnego masażu

Wykonywany przez specjalistów zatrudnianych w naszym SPA Wisła relaksacyjny masaż przynosi wiele korzyści dla organizmu. Przede wszystkim wpływa na poprawę samopoczucia, redukcję stresu i napięcia nerwowego. Dzięki niemu można zniwelować bóle mięśniowe oraz poprawić elastyczność tkanek. Regularne korzystanie z tego rodzaju terapii pomaga również w walce z bezsennością, przyspiesza regenerację organizmu po wysiłku fizycznym, a także wspomaga układ odpornościowy.

Techniki stosowane w relaksacyjnym masażu

W prawdziwym relaksacyjnym masażu stosuje się różnorodne techniki, które mają na celu doprowadzenie do głębokiego odprężenia. Najczęściej wykorzystuje się metody takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie. Najważniejsze jest, by były one wykonywane w sposób delikatny i rytmiczny, tak aby nie powodować bólu ani dyskomfortu. Dobrze wykonany relaksacyjny masaż jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem dla osoby masowanej.

Wróć do bloga