Które miejscowości Beskidu Śląskiego są najchętniej odwiedzane przez turystów?

turyści na górskim szlaku

Beskid Śląski to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Co roku przyciąga turystów malowniczymi krajobrazami oraz szeroką ofertą atrakcji. Miejscowością, która cieszy się szczególną popularnością wśród urlopowiczów, jest niewątpliwie Wisła. Oprócz niej wczasowicze chętnie odwiedzają również Szczyrk i Ustroń. Sprawdź dalszą część naszego artykułu i poznaj uroki każdego z tych miast.

Wisła – perła Beskidu Śląskiego

Wisła to jedno z najbardziej znanych i cenionych miejsc wypoczynkowych w Beskidzie Śląskim. Miasto słynie z pięknych, górskich krajobrazów, które zachwycają zarówno latem, jak i zimą. Wśród licznych atrakcji warto wymienić przede wszystkim szlaki turystyczne, prowadzące przez malownicze doliny i górskie szczyty. Szczególnie popularne są wycieczki na Baranią Górę, Skrzyczne oraz Czantorię. W mieście odbywają się też liczne imprezy kulturalne i sportowe – Festiwal Kultury Beskidzkiej czy zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Wisła może pochwalić się bogatym zapleczem turystycznym, obejmującym liczne hotele, pensjonaty oraz ośrodki wypoczynkowe. Jednym z nich jest Centrum Business & SPA Green Hill – hotel Wisła. Dostęp do własnej restauracji, luksusowego SPA oraz strefy wellness sprawia, że jest to idealne miejsce na relaksujący urlop.

Szczyrk – raj dla narciarzy

Szczyrk to kolejna miejscowość Beskidu Śląskiego, która cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Miasto to przyciąga wielu miłośników sportów zimowych, gdyż oferuje doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa alpejskiego oraz snowboardu. W Szczyrku znajduje się kilka ośrodków narciarskich – Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena czy COS OPO. Każdy z nich dysponuje wyśmienicie przygotowanymi trasami oraz nowoczesnymi wyciągami.

Ustroń – uzdrowisko w sercu Beskidów

Ustroń to słynne uzdrowisko, zapewniające turystom szeroką gamę zabiegów leczniczych oraz relaksacyjnych. W mieście znajduje się wiele sanatoriów oraz ośrodków wypoczynkowych, oferujących kompleksowe usługi w zakresie rehabilitacji, leczenia chorób układu oddechowego oraz krążenia. Położenie wśród malowniczych gór i lasów sprawia, że Ustroń jest idealnym miejscem na wypoczynek dla osób ceniących spokój i bliskość natury.

Wróć do bloga