Gdzie znaleźć dobre wyżywienie w trakcie pobytu w Wiśle?

jedzenie

Wisła to popularny ośrodek turystyczny położony w południowej Polsce. Miasto co roku przyciąga do siebie wielu gości szukających relaksu i wypoczynku w otoczeniu górskich krajobrazów. Po całym dniu spędzonym na pieszym lub rowerowym szlaku większość odwiedzających szuka miejsca, w którym będą mogli najeść się do syta. Gdzie znaleźć dobre wyżywienie w trakcie pobytu w Wiśle? Zachęcamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

Co charakteryzuje kuchnię wiślacką?

Położona w głębi Beskidu Śląskiego Wisła to miasto znajdujące się w bardzo bliskiej odległości od granicy z Czechami. Nic więc dziwnego, że przygotowywane przez miejscowych potrawy bazują zarówno na tradycyjnej kuchni śląskiej, jak i czeskiej. W menu wiślackich restauracji dominują dania mięsne oraz mączne. Większość z nich jest tłusta, kaloryczna i bardzo sycąca, dzięki czemu sprawdzają się idealnie po całodniowych wyprawach w góry.

Kuchnia tego regionu nie jest specjalnie skomplikowana. Dania bazują na lokalnych składnikach, które zachwycają świeżością i aromatem. Wśród nich wielką popularnością cieszą się szczególnie podawane na wiele sposobów ziemniaki. Występują zarówno jako dodatek do potraw mięsnych, jak i główne dania, np. w postaci placków. Wielu gości chwali sobie m.in. placek po wiślacku, czyli specjalną wersję placka z mięsnym gulaszem. W kuchni tej ważne są również zupy. Turyści mogą spróbować tu doskonałej kwaśnicy (kapuśnicy), a także żurku z kiełbasą czy świetnego rosołu.

Restauracja Zielone Wzgórze

Osoby odwiedzające tę część Polski szukają raczej regionalnych lokali oferujących potrawy charakterystyczne dla Beskidu Śląskiego. Jednak są również i tacy, którzy chcą skosztować dań kuchni międzynarodowej. Goście prowadzonej przez nas w Wiśle restauracji  Zielone Wzgórze nie muszą wybierać. W naszym menu znajdują się bowiem zarówno lokalne specjały, jak i dania bazujące na składnikach z odległych części świata. Dzięki temu każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Podczas przygotowywania posiłków stawiamy na najwyższą jakość produktów. Nasz sekret to tradycyjne receptury i znakomici kucharze umiejący wydobyć z dań wszystko, co najlepsze. Restauracja Zielone Wzgórze to najlepszy wybór dla wszystkich osób, które szukają dobrego wyżywienia w trakcie pobytu w Wiśle.

Wróć do bloga