City break w Wiśle. Pomysły na weekendowy wypad

ścieżka w górach

Marzysz o chwili oderwania się od codziennego zgiełku i spędzeniu niezapomnianego weekendu w otoczeniu malowniczych krajobrazów? City break w Wiśle to doskonały sposób na regenerację sił w jednej z najpiękniejszych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów, które sprawią, że spędzone tam dni będą nie tylko aktywne, ale także niezwykle relaksujące. Zapraszamy do lektury.

Wędrówki po górskich szlakach – odkryj urok Beskidów

Wisła to przede wszystkim przepiękne górskie szlaki, które zachwycają swoją różnorodnością i dostosowaniem do potrzeb różnych turystów. Amatorzy łagodnych spacerów mogą wybrać się na wycieczkę na Wielki Stożek, znajdujący się na granicy z Czechami. Trasa nie jest wymagająca, więc z pewnością poradzi sobie z nią nawet turysta bez dużego doświadczenia w górach. Dla osób, które chcą zdobyć wyższy szczyt, dobrą propozycją są szlaki na Baranią Górę lub Skrzyczne.

Wycieczka śladami Adama Małysza

Wisła to także miejsce, z którego wywodzi się wiele znakomitości polskiego sportu i kultury. Jedną z nich jest niewątpliwie Adam Małysz. Dom rodzinny jednego z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii został przekształcony w muzeum prezentujące zdobyte przez niego nagrody oraz elementy sprzętu (m.in. narty i kombinezon) wykorzystywane przez Małysza w trakcie zawodów. Podczas pobytu w Wiśle warto wybrać się również na skocznię narciarską, która nosi imię polskiego mistrza. Nowoczesny obiekt wyposażony w nawierzchnię igelitową, mrożone tory najazdowe, sztuczne oświetlenie oraz wyciąg krzesełkowy jest udostępniony do zwiedzania przez cały rok.

Wellness i SPA – błogi relaks w otoczeniu pięknej przyrody

City break w Beskidzie Śląskim to także doskonała okazja, aby skorzystać z usług wellness i SPA. Najlepsze hotele oferują swoim gościom specjalne pakiety na weekend dla dwojga w Wiśle. W ich skład wchodzą nowoczesne zabiegi relaksacyjne oraz regenerujące, które pozwalają na chwilę odprężenia i wyciszenia. Warto zatem poświęcić trochę czasu na kąpiel w basenie czy jacuzzi, a także pobyt w saunie lub masaż – takie chwile są nieodzownym elementem udanego odpoczynku.

Wróć do bloga